Kontaktlista PTP

Stockholms läns sjukvårdsområde

Region Stockholm: Hillevi Bergvall, studierektor
hillevi.bergvall@sll.se

BUP Stockholm: Irina Tingstedt, studierektor
irina.tingstedt@sll.se

Psykiatri Sydväst: Cornelia Larsson, studierektor
cornelia.larsson@sll.se

Psykiatri Södra: Mia Rajalin, studierektor
mia.rajalin@sll.se

Psykiatri Nordväst: Karin Frankel, studierektor
karin.frankel@sll.se

Norra Stockholms: Psykiatri Josefin Clementzlor-Berg, PTP-samordnare
josefin.clementzlor-berg@sll.se

Beroendecentrum Stockholm: Anna Persson, psykologsamordnare
anna.r.persson@sll.se

Psykiatricentrum Södertälje: Martina Selander, HR-konsult
martina.selander@sll.se

Sthlms centrum för ätstörningar: Ulla Brelin och Allan Scharf, chefer
ulla.brelin@sll.se - allan.scharf@sll.se

Rättspsykiatri Vård Stockholm: Sofia Bermås, psykologsamordnare
sofia.bermas@sll.se

Habilitering & Hälsa: Matilda Asplund, HR
matilda.i.asplund@sll.se

Centrum för epidemilogi och samhälle: Lene Lindberg, psykolog
lene.lindberg@sll.se

Gustavsbergs vårdcentral: Anita Elgemark, PTP-samordnare
anita.elgemark@sll.se

Liljeholmens vårdcentral: vakant

Älvsjö vårdcentral: Bodil Persson, chef
bodil.e.persson@sll.se

Lisebergs vårdcentral: Jessica Sjölund, handledare
jessica.sjolund@sll.se

Torsviks vårdcentral: Louise Eggimann, verksamhetschef louise.eggimann@sll.se
Handens vårdcentral: Helene Pålsson Lindevall, verksamhetschef
helene.palsson-lindevall@sll.se

Region Stockholm

Karolinska Universitetssjukhuset: Mike Kemani, PTP-samordnare
mike.kemani@sll.se

Danderyds Sjukhus: Ulla-Britt Gripenstedt, Maria Johansson, chef
ulla-britt.gripenstedt@sll.se - maria.el.johansson@sll.se

Tiohundra Norrtälje sjukhus: Sophie Lindberg, verksamhetschef BUP
sophie.lindberg@tiohundra.se

Södertälje Sjukhus: Linda Ritheim, enhetschef PHB
linda.ritheim@sll.se

Privata verksamheter med regionalt vårdavtal

Praktikertjänst Psykiatri Nordost: Jila Eftekari, studierektor
jila.eftekhari@ptj.se

WeMind Psykiatri Sydost: Daniel Wallhed Finn, samordnare
daniel.wallhedfinn@wemind.se

WeMind Psykiatri Innerstan: Lisa Wahlström Amnéus, verksamhetschef
lisa.wahlstrom@wemind.se

PRIMA barn och vuxenpsykiatri: Mikael Salomonsson, samordnare
mikael.salomonsson@prima.se

Capio Psykiatri: Johanna Mehra, PTP-samordnare
johanna.mehra@capio.se

Stuvsta vårdcentral: Ingrid Nilsson, psykolog
ingrid.nilsson@stuvstavc.se

Storvretens vårdcentral: Roya Talianzadeh, psykolog
roya.talianzadeh@storvretensvardcentral.se

Praktikertjänst Dalengeriatriken: Jakob Moström, psykolog
jakob.mostrom@ptj.se

Praktikertjänst Handengeriatriken: Björn Pettersson, psykolog
bjorn.pettersson@ptj.se